Montaż maszyn i urządzeń przemysłowych

Montaż maszyn i urządzeń przemysłowych

Zapewniamy montaż pełnego spektrum urządzeń przemysłowych. Wykonujemy prace mechaniczne, elektryczne, inżynieryjne i projektowe. Montujemy rurociągi i konstrukcje stalowe.

Zakres usług zawsze określa Klient. Możemy przeprowadzić montaż pojedynczego urządzenia albo wszystkich linii produkcyjnych w zakładzie. Pracujemy zarówno dla dostawców urządzeń, jak i dla dużych firm produkcyjnych.

W Lifting Solutions oferujemy kompleksowy montaż i demontaż maszyn oraz urządzeń przemysłowych. Mając wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, gwarantujemy naszym klientom, że usługa zostanie profesjonalnie, szybko oraz bezpiecznie wykonana. 

Jesteśmy w stanie sprawnie wykonać montaż i demontaż urządzeń przemysłowych dla różnych przedsiębiorstw, niezależnie od branży, rodzaju urządzeń i tego, czy usługa dotyczy pojedynczego urządzenia, czy wszystkich linii produkcyjnych znajdujących się w zakładzie. Usługi oferowane przez Lifting Solutions obejmują nowe oraz używane maszyny i urządzenia przemysłowe. Na co dzień zajmujemy się montażem maszyn w halach produkcyjnych, magazynowych oraz fabrycznych. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami produkcyjnymi, jak i dostawcami urządzeń. 

Profesjonalny montaż maszyn dla przemysłu

Firma Lifting Solutions dostarcza klientom wyłącznie specjalistyczne usługi - wiedza, doświadczenie, zaplecze logistyczne oraz elastyczne podejście do klienta sprawiają, że montaż maszyn i urządzeń jest prosty oraz bezpieczny. Co najważniejsze, współpraca nie wymaga od przedsiębiorców angażowania się w przeprowadzkę, dzięki czemu nasi klienci mogą w stu procentach skupić się na własnym biznesie, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów związanych z oddelegowaniem pracowników do demontażu i montażu maszyn. 

Dlaczego jeszcze warto z nami współpracować? W Lifting Solutions zapewniamy pełne wsparcie przy relokacji maszyn przemysłowych. Zdobyte przez lata doświadczenie - działamy od 2008 roku - pozwala nam odpowiednio przygotować przestrzeń oraz zamontować urządzenia, nawet jeśli na danym obszarze nigdy wcześniej nie były zainstalowane maszyny przemysłowe. 

Zakres prac montażowych

  1. Demontaż maszyn i usuwanie istniejących urządzeń/instalacji/obiektów
  2. Adaptacje fundamentów
  3. Markowanie posadzki i linii montażowych
  4. Rozładunek i posadowienie maszyn i urządzeń
  5. Poziomowanie i osiowanie z wykorzystaniem najnowszych urządzeń pomiarowych
  6. Montaż mechaniczny i elektryczny
  7. Podłączenie mediów technologicznych
  8. Prefabrykacja konstrukcji stalowych
  9. Testy i przygotowanie do rozruchu

Dodatkowe usługi

Na życzenie Klienta możemy podjąć się analizy zgodności maszyny z Dyrektywą Maszynową CE i unowocześnić ją do stanu technicznego pozwalającego na bezpieczną eksploatację.

System Zarządzania Jakością i OHSAS

Zgodnie z naszym procesem opartym na QMS i OHSAS nasze zespoły robocze są zawsze kierowane przez inżynierów i specjalistów H&S. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa są spełniane z chęcią i konsekwencją.


Kompleksowa obsługa w zakresie montażu maszyn i urządzeń

Usługa montażu maszyn przemysłowych obejmuje wszystkie czynności, które są niezbędne do instalacji maszyn oraz linii produkcyjnych. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu (m.in. podnośników, dźwigów, naczep, czy wózków transportowych) jesteśmy w stanie przenieść urządzenia przemysłowe we wcześniej ustalone miejsce. Ponieważ maszyny przemysłowe ważą nawet po kilka ton, w trakcie montażu używamy wyłącznie sprawdzonego sprzętu, w tym atestowanych lin, za pomocą których jesteśmy w stanie przypiąć urządzenie np. do wózka transportowego. Po naszej stronie zostaje także zajęcie się załadunkiem oraz rozładunkiem potrzebnych elementów. Oczywiście, na sam koniec testujemy maszyny i sprawdzamy, czy ich montaż przebiegł prawidłowo.

Montaż maszyn przemysłowych w pełni wykonujemy samodzielnie. Przedsiębiorcy nie muszą więc angażować do pomocy pracowników zakładu, co pozwala też zmniejszyć koszty i nie wymaga zamknięcia wszystkich linii produkcyjnych. 

Dbamy również o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa. W trakcie demontażu i montażu urządzeń przemysłowych zwracamy szczególną uwagę na to, aby żadnej osobie znajdującej się w pobliżu nic się nie stało. Dodatkowo dokładnie zabezpieczamy maszynę tak, aby urządzenie po podłączeniu mogło sprawnie działać.