Relokacje przemysłu

Relokacje i transport linii produkcyjnych

Rozwój przemysłu zmusza czasem do podejmowania ważnych decyzji, jakimi jest m.in. zmiana siedziby firmy i przeniesienie hali produkcyjnej w inne miejsce ze względu na możliwość obniżenia kosztów lub położenie bliżej odbiorców. Wówczas konieczna jest relokacja maszyn i urządzeń, którą warto zlecić specjalistom.

Relokacja fabryk

Nasza firma wspiera Klientów, którzy podjęli decyzję o rozbudowie i przeniesieniu zakładów przemysłowych, poprzez kompleksową relokację przemysłu „pod klucz”. Nasze doświadczenie zdobyte w całym okresie działalności firmy pozwala nam świadczyć usługi w zakresie demontażu, relokacji i montażu maszyn i linii produkcyjnych. Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów, oferując usługi na najwyższym poziomie. Przy przenoszeniu linii technologicznych nie istnieją dla nas żadne granice, których nie bylibyśmy w stanie pokonać. Jesteśmy w stanie zrealizować relokacje maszyn w  nawet najbardziej wymagających warunkach określonych przez klienta oraz na terenie całego  kraju.

Kompleksowa relokacja maszyn przemysłowych

Kompletny pakiet relokacji maszyn przemysłowych i urządzeń „pod klucz”

Relokacja maszyn przemysłowych, a także linii produkcyjnych to wieloetapowy proces, składający się z szeregu czynności. Nasza firma świadczy taką usługę kompleksowo, realizując sumiennie każdy z etapów. Obejmują one zarówno demontaż maszyny i staranne zapakowanie jej poszczególnych elementów, przeprowadzenie załadunku i transport, a następnie rozładunek i montaż na miejscu przeznaczenia. Przekazane przez nas urządzenia po zakończeniu procesu relokacji, są gotowe do natychmiastowego uruchomienia i kontynuacji zadań produkcyjnych. Ponadto wykonujemy przy tym wszelkie wymagane prace mechaniczne i elektryczne. 

Etapy procesu relokacji przemysłu

 1. Planowanie procesu wraz z Klientem

  Proces relokacji należy rozpocząć od szczegółowej analizy zapytania  od klienta, poznania jego potrzeb i oczekiwań oraz specyfiki zakładu przemysłowego. Na tej podstawie tworzona jest oferta.
 2. Mapowanie layoutu urządzenia/linii i markowanie wszystkich
  punktów połączeniowych
 3. Demontaż urządzenia/linii na transportowalne elementy

  Demontaż rozpoczyna się od wyłączenia urządzeń i odłączenia ich od mediów oraz wszelkich instalacji. Czasem należy przeprowadzić czynności rozbiórkowe.
 4. Pakowanie (o ile jest wymagane), załadunek

  Sposób pakowania i zabezpieczania ładunku na czas transportu jest zależny od formy przewozu. Następnie dokonujemy załadunku przy użyciu nowoczesnych urządzeń.
 5. Transport zdemontowanych elementów do lokalizacji docelowej i rozładunek
   
 6. Montaż i podłączenie do mediów zakładu

  Po wykonaniu rozładunku, nasi pracownicy dokonują rozmieszczenia  poszczególnych urządzeń w zaplanowanych wcześniej miejscach w nowej hali produkcyjnej. Następnie przechodzą do montażu, który obejmuje m.in. poziomowanie maszyn i urządzeń, podłączenie mediów do instalacji.
 7. Testowanie i prace przygotowawcze do rozruchu
 8. Rozruch (o ile jest wymagany przez Klienta)

   

Doświadczony zespół pracowników do relokacji przemysłu

Relokacja maszyn i linii produkcyjnych wspierana jest przez cały zespół pracowników, złożony z kierowników projektu i inżynierów a także odpowiednio wykwalifikowanych techników i mechaników. Wszystkie te osoby posiadają ogromną wiedzę specjalistyczną i doświadczenie, które nadal powiększają uczestnicząc w fachowych szkoleniach technicznych.

Przed realizacją relokacji maszyn przemysłowych  starannie planują każdy szczegół projektu, uwzględniając przy tym określony zakres prac, harmonogram, założony kosztorys a także oczekiwane rezultaty. Dokładają wszelkich starań, aby zaproponować optymalny plan działania, wytyczyć jak najlepsze trasy przejazdu oraz zorganizować wszelką niezbędną dokumentację.

Nasi specjaliści zajmują się relokacją pojedynczych maszyn, linii technologicznych oraz całych zakładów produkcyjnych od wielu lat, a zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala świadczyć profesjonalne usługi kompleksowo. . Bez wahania podejmują się realizacji nawet najtrudniejszych projektów, każdorazowo bazując na zoptymalizowanych perfekcyjnie rozwiązaniach.

Cały proces relokacji przemysłowej z nami przebiega sprawnie i bez narażania klienta na długie przestoje w produkcji. Zrealizujemy każde wyzwanie.

Zobacz także

Montaż maszyn i urządzeń przemysłowych Wynajem podestów ruchomych