Relokacja maszyn

Relokacja maszyn to jeden z naturalnych etapów rozbudowy przedsiębiorstwa, który wymaga profesjonalnego podejścia, wiedzy i doświadczenia. Szukasz profesjonalnej firmy, która działa w tej branży? Dobrze trafiłeś - świadczymy usługi relokacyjne obejmujące maszyny, urządzenia i całe linie produkcyjne już od 2008 roku. Bogate zaplecze techniczne i wieloletnie doświadczenie zespołu Lifting Solutions sprawia, że realizujemy z sukcesami nawet najbardziej skomplikowane relokacje.

Profesjonalne relokacje przemysłowe

Kompleksowe relokacje maszyn przemysłowych to jedna z podstawowych dziedzin działalności naszej firmy. Mamy na swoim koncie dziesiątki realizacji relokacji przemysłowych na zlecenie zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorstw. To, co nas wyróżnia to nie tylko specjalistyczny, wysokosprawny sprzęt i doświadczenie, ale przede wszystkim elastyczne podejście oraz precyzja w działaniu. 

Chcąc spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Klienta, zawsze uwzględniamy jego potrzeby i dokładnie analizujemy specyfikę zakładu, co sprawia, że każdy projekt relokacji maszyn i linii produkcyjnych kończy się sukcesem. Nad realizacją przeprowadzki przemysłowej zawsze czuwa nasz zgrany zespół specjalistów, w skład którego wchodzą wykwalifikowani i doświadczeni kierownicy projektu oraz inżynierowie. Nasi eksperci zawsze są gotowi, aby sprostać wymagającym pod względem technicznym wyzwaniom. 

Relokacje linii produkcyjnych

Wspieramy Klientów, którzy podjęli decyzję 
o rozbudowie przedsiębiorstw, poprzez relokację linii produkcyjnych „pod klucz”.

Procesy produkcji są często przenoszone w nowe lokalizacje ze względu na możliwość obniżenia kosztów lub położenie bliżej odbiorców. Relokując linie produkcyjne, nie istnieją dla nas granice (techniczne, geograficzne czy administracyjne), których nie bylibyśmy w stanie pokonać. 

Relokacje linii produkcyjnych

Kompletny pakiet relokacji maszyn i urządzeń „pod klucz”

Przejmujemy pracujące urządzenie bezpośrednio z linii produkcyjnej i przekazujemy je do nowej lokalizacji gotowe do natychmiastowego uruchomienia i kontynuacji zadań produkcyjnych. Wykonujemy przy tym wszelkie wymagane prace mechaniczne i elektryczne.

Kompleksowe usługi w zakresie przenoszenia i transportu maszyn i urządzeń

Zajmujemy się relokacją przemysłu od A do Z. Przejmujemy pracującą maszynę bezpośrednio z linii produkcyjnej i sprawnie transportujemy ją w nowe miejsce, dzięki czemu od razu może być eksploatowana (kontynuacja zadań produkcyjnych sprawia, że jako przedsiębiorca nie ponosisz strat związanych z długotrwałą przerwą w produkcji). Wykonujemy również niezbędne prace mechaniczne i elektryczne. Gwarantujemy kompleksową opiekę nad procesem przenoszenia i transportu maszyn i urządzeń na każdym etapie, wdrażając optymalne rozwiązania. 

Usługi relokacji linii produkcyjnych

Chętnie podejmujemy się relokacji linii produkcyjnych, optymalizując cały proces pod względem czasowym i finansowym (nie przekraczamy ustalonego budżetu i realizujemy usługi w terminie). Każde zlecenie relokacji przemysłowej jest przeprowadzane zgodnie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, dzięki czemu przenosimy całe linie technologiczne w szybki i bezproblemowy sposób - organizując prace zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wybieramy najlepszą trasę, aby linie produkcyjne dotarły do docelowej lokalizacji w jak najkrótszym czasie, ograniczając ryzyko ewentualnych uszkodzeń do minimum.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych relokacją maszyn na Śląsku i nie tylko. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat naszych działań i odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania związane z relokacją przemysłu. Skontaktuj się z nami już teraz!

Etapy procesu relokacji maszyn i linii produkcyjnych

  1. Planowanie procesu wraz z Klientem
  2. Mapowanie layoutu urządzenia/linii i markowanie wszystkich
    punktów połączeniowych
  3. Demontaż urządzenia/linii na transportowalne elementy
  4. Pakowanie (o ile jest wymagane)
  5. Transport zdemontowanych elementów do lokalizacji docelowej
  6. Montaż i podłączenie do mediów zakładu
  7. Testowanie i prace przygotowawcze do rozruchu
  8. Rozruch (o ile jest wymagany przez Klienta)

Proces relokacji jest zawsze wspierany przez zespół złożony z kierowników projektu i inżynierów. Zadaniem zespołu jest planowanie realizacji projektu z uwzględnieniem określonego zakresu prac, harmonogramu, założonego kosztorysu i oczekiwanych rezultatów.

Dodatkowe usługi

Na życzenie Klienta możemy podjąć się analizy zgodności maszyny z Dyrektywą Maszynową CE i unowocześnić ją do stanu technicznego pozwalającego na bezpieczną eksploatację.

System Zarządzania Jakością i OHSAS

Zgodnie z naszym procesem opartym na QMS i OHSAS nasze zespoły robocze są zawsze kierowane przez inżynierów i specjalistów H&S. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa są spełniane z chęcią i konsekwencją.